שנת ייסוד: 1958

מיקום בארץ: גליל מערבי

שייכות מוניציפלית: מועצה אזורית מטה אשר

סוג ישוב: כפרי

אופי האוכלוסייה : חילוני

רקע כללי

אדמית הוא קיבוץ מתחדש, השוכן בלב שמורות טבע ופארקים מוגנים, בו מתגוררים כ-200 תושבים. הקיבוץ סמוך לגבול ישראל-לבנון, בגובה של כ-450 מטרים מעל פני הים. גובהו מעניק לו נוף עוצמתי ומרהיב שנפרש מהרי הגליל, הרי לבנון ורצועת החוף של הגליל המערבי- עד חיפה בימים בהירים במיוחד. הקיבוץ סבל לאורך ההיסטוריה מאי יציבות כלכלית וחברתית ואף התפרק בין השנים 1969 ל-1971. כיום הקיבוץ פועל להגדיל את האוכלוסייה במטרה ליצר יציבות חברתית, קהילתית וכלכלית בטווח הארוך.

למה אדמית?

קיבוץ אדמית מבצע שני מהלכים מקבילים של הקמת שכונה קהילתית וקליטת חברים חדשים לתוך הקיבוץ, קליטה לחברות מלאה בעצמאות כלכלית. הבנייה בהרחבה היא בסגנון "בנה ביתך" של בתים צמודי קרקע במגרש של חצי דונם.  לאחרונה אושרה תב"ע חדשה שתאפשר להקצות מגרשים חדשים ולבנות בתים במרכז הקיבוץ והנקלטים יקלטו לחברות מלאה. תהליכי הבינוי ופיתוח התשתיות באדמית נעשים תוך כבוד לשמירת הטבע וכדי להבטיח את התמזגות השכונה עם הסביבה הפסטורלית.  המדינה מסייעת לתושבי אדמית כמו לכל תושבי קו העימות באמצעות הקלות משמעותיות במיסוי ועוד.

ההזדמנות מתאימה לזוגות ומשפחות צעירות שמעוניינות להקים בית  בקהילה כפרית כשמוקף בטבע היפה של הגליל ולהשתלב במקום מרכזי בחיי הקהילה בקיבוץ.

קבלו עדכונים שוטפים על הזדמנויות התיישבות והפעילות של "בארצנו"