שנת ייסוד: 1949

מיקום בארץ: גליל עליון

שייכות מוניציפלית: מועצה אזורית גליל עליון

סוג ישוב: קיבוץ שיתופי, כפרי

אופי האוכלוסייה : חילוני

רקע כללי

הקיבוץ הוקם בשנת 1949 על ידי יוצאי חטיבת יפתח של הפלמ"ח. יראון הוא קיבוץ שיתופי המונה כ-300 חברים ותושבים, וככזה, השירותים הקהילתיים בו מספקים מענה למירב הצרכים של תושביו. בקיבוץ פעילות תרבותית ענפה המבוססת על מסורות של חגים ואירועים מקומיים. תמצאו בקיבוץ גם בריכת שחייה, פאב קיבוצי, מופעי תרבות הצגות, סרטים ואירועים למבוגרים וילדים במסגרת "תרבות בהר". בקיבוץ ישנו אגם חי – אגם טבעי וסביבו אתר נופש ובילוי. המקום משמש כאתר תיירות עם פינת חי ובה בעלי חיים שחלקם מסתובב חופשי.

ענפי המשק העיקריים של הקיבוץ כיום הינם: מפעלי "פסקל טכנולוגיות" – אביזרי קשירה חקלאיים ו"פסקל רוכסנים", "רהיטי – יראון", יקב "הרי הגליל", "משתלת אלון" לעצים נדירים, גידולי שדה, מטעי נשירים, לולים ותיירות.

למה יראון?

הזדמנות זו מתאימה למשפחות צעירות שמעוניינות להיקלט לחברות מלאה בקיבוץ השיתופי אשר יהפכו שותפים מלאים ויוכלו ליהנות מכל שירותי הקהילה ומוסדותיה. בישוב מסגרות חינוך לילדים מגיל שנה עד גיל בי"ס, מערכת חינוך משלים לילדי בי"ס יסודי ותיכון בשעות אחה"צ ובחופשות, ובי"ס יסודי עם תפיסה חינוכית קיבוצית ייחודית בו לומדים ילדי הקיבוצים מהאזור.

בקיבוץ אפשרות לקליטה של חברים חדשים במתכונת של קיבוץ שיתופי. מי שיבחרו לבנות ביתם ביראון יקבלו הטבה מהמדינה של 100% הנחה על מחיר הקרקע ו-13% הנחה במס. חשוב לציין כי בתקופה האחרונה הקיבוץ נמצא בתהליך של בחינת שינוי אורחות החיים.

אתר הקיבוץ: http://www.yiron.org.il

אתר המועצה: http://www.haimbagalil.org.il/

קבלו עדכונים שוטפים על הזדמנויות התיישבות והפעילות של "בארצנו"