כפר הסטודנטים שחר – אור ארז על קהילה עירונית

בכפר הסטודנטים "שחר" בבאר שבע, מבית תנועת החלוץ, חיים עשרה סטודנטים. אחד מהם הוא אור ארז, סטודנט לממשל ופוליטיקה ומזה"ת באוניברסיטת בן-גוריון, שמשתף אותנו בהחלטה להצטרף לקהילה:

"לצערי בתיכון בו למדתי לא הייתה מודעות למכינות, ורק בצבא הבנתי את הפספוס. הרגשתי צורך לעשות משהו דומה אחרי הצבא. הגעתי לאוניברסיטה וחיפשתי מקום להיות בו פעיל. הצטרפתי לתא אופק ואחרי שנה החלטתי לקחת תפקיד במזכירות התא. בישיבת פתיחת השנה ניגש אלי בחור בשם אלון והציע לי להצטרף לקהילת סטודנטים בשם "שחר", שתקום בב"ש לצד כפרי סטודנטים בחיפה ובירושלים."

"אנחנו נפגשים אחת לשבועיים לשלוש שעות. לפעמים מביאים הרצאת אורח על פעילות חברתית בעיר, או שלומדים ביחד טקסט".

"כל אחד מחברי הכפר מתנדב במסגרת של עשייה חברתית לוקאלית, בעיר שבה אנו חיים, ולקדם את האידאולוגיה של תנועת החלוץ – שיוויון, חירות, סוציאל דמוקרטיה".

"כפעיל ותיק בקהילה הלהט"בית החלטתי שאני לוקח על עצמי להתנדב לתפקיד חבר בוועד המנהל בבית הגאה בב"ש, וגם להיות הדובר של הארגון. זאת פעילות שהיא מרכז החיים שלי – ליצור מציאות מכילה ומחבקת בדרום. אנחנו מקדמים את האקטיביזם הגאה בכל מרחב הדרום, ומובילים את מצעד הגאווה בב"ש ב-28.6. אני מקיים קשרים עם ראש העיר, ומרגיש שאנחנו משפיעים על העיר בה אנחנו חיים".

דוגמה נוספת היא של יובל, חברת הכפר, לוקחת חלק בהפקת אירוע בב"ש, "צעדת את לא אשמה", צעדה שיוצאת נגד האשמת הקורבן.

"יש לנו גם עשייה משותפת של כל חברי הכפר ביחד. למשל, לאחרונה קיימנו טקס הבדלה בין יום הזיכרון ליום העצמאות, הגיעו אליו 100 איש, תושבי השכונה וסטודנטים. האירוע נועד לסייע לנו לעבור את הרגעים שבין עצב לשמחה. פתחנו את הערב עם שירי זיכרון, ישבנו למעגלי שיח ודנו על ציונות בישראל 2018, לאחר מכן הייתה הרצאה של דני זמיר מנכ"ל מועצת המכינות ויוהן אטלן מנכ"ל מועצת הנגב. סיימנו עם ערב פואטרי סלאם על המציאות הישראלית".

לפני כחודש נפגשו הקהילות מחיפה, ירושלים וב"ש לסמינר משותף, שעסק בקידום של שינוי פוליטי.

לפרטים נוספים ולהרשמהhttps://goo.gl/forms/pMRBRYQcPZM4CZjX2