כפר הסטודנטים של "בני דוד" בעלי: אביחיל דייג מספר על שילוב אקדמיה לצד רוח

תוכנית "חי רועי" במסגרת הישיבה לבוגרי צבא בעֵלִי, הוקמה כדי לאפשר לבוגרי צבא בעלי רקע תורני להמשיך לעסוק בעיצוב אישיותם התורנית-אמונית במקביל ללימודיהם האקדמיים, ותוך כדי לקבל הכשרה לקראת תפקידים ציבוריים ואידיאליסטיים בעם ישראל. מטרת התוכנית היא להכשיר אנשי אמונה בעולם המעשה למשימות לאומיות בשדה החברתי, הכלכלי, המשפטי והמעשי באשר הוא, מתוך השקפת עולמה של תורה ומתוך הכרה בחשיבות יישום הרוח האמונית בחיי המעשה.

אביחיל דייג (27), סטודנט לתואר שני במנהל עסקים, וחבר בתכנית הסטודנטים בעלי, מספר:  תכנית חי רועי היא כפר סטודנטים שבו משלבים חיים סטודנטיאליים יחד עם לימוד תורה בישיבה של בוגרי הצבא בקמפוס בני דוד. אני לומד באוניברסיטת בר אילן, אני נוסע רחוק מעלי ועד לאוניברסיטה, ובכל זאת אני חש בר מזל שזכיתי להיות חלק מהתכנית. יש פה מעטפת חברתית, וצוות חינוכי שיש הרבה מה ללמוד ממנו. התוכן שאנחנו מקבלים כאן נותן ערך מוסף לצד החיים האקדמיים, שעשויים להיות מרדף אחרי עבודות ומבחנים. המקום הזה נותן לנו גם רוח".

בקהילה יש 55 סטודנטים. הרווקים גרים במעונות בסמוך למתחם של "בני דוד", והנשואים גרים ביחידות דיור ביישוב. כולם גרים 5 דקות נסיעה אחד מהשני. רוב הסטודנטים לומדים באוניברסיטת אריאל, חלקם באוניברסיטת ת"א ובאוניברסיטה העברית. במתחם יש חדר טודנטים שהוקצה לחברי התכנית ומאפשר להם ללמוד בשקט.

"יש לנו חיי קהילה עשירים, כל לילה נפגשים ומדברים, הולכים לישון עם מחשבות על ערכים ואידאלים ולא רק על היומיום השוחק של האקדמיה".

פעם בחודש כולם יוצאים ליום עיון המוקדש ללמידת נושא מסויים, ללא קשר לתחומי הלימוד האקדמיים של חברי התכנית.

ואם לומדים כל כך הרבה, מה מצב הציונים? "זה בכלל לא פוגע בהישגים שלנו באקדמיה", משתף דייג, "ההיפך, אנחנו עוזרים אחד לשני ללמוד למבחנים ולכתוב עבודות, מתוך חברות אמיתית".

חלק מהסטודנטים הם בוגרי המכינה בעלי, אבל זה לא תנאי קבלה. כדי להיכנס לתכנית יש לעבור ראיון אישי.

לפרטים נוספים והרשמה לתכנית לחצו כאן>>