מיזמים ייחודיים

המאזן הדמוגרפי בפריפריה יוכרע בהתיישבות העירונית, שם נמצאים למעלה מ-90% מתושבי מדינת ישראל. המשימה של ימינו היא להבטיח שצעירים ומשפחות יבחרו לגור בערים הגדולות מעבר לגבולות גדרה-חדרה, לאפשר פיזור אוכלוסין שיחזק את כל מדינת ישראל ושיביא בין היתר לצמצום הפערים בין הפריפריה למרכז.

אז מה עלינו לעשות? על תנועת בארצנו לעודד התיישבות מסיבית של משפחות צעירות בערי הנגב והגליל. צעירים אלו יהוו אבן שואבת לצעירים נוספים להגיע ולצעירים מהישוב להישאר ולהניע תהליכי שינוי במקום בו הם חיים.

ואיך מחוללים תנועה של מאות צעירים לערי המפתח בגליל ובנגב? באמצעות שיח אידיאולוגי ציוני, בשילוב עם מודל מגורים של הרחבה כפרית של קהילות….. בעיר!

לפי המודל ההתיישבותי הייחודי שפיתחה בארצנו, בכל עיר בה הארגון יפעל, תוקם שכונה חדשה של כ-250 בסגנון כפרי וקהילתי שבהן יקלט תמהיל של קהילות : חילוניות, מעורבות, דתיות, בני מקום , של בוגרי מכינות קד"צ, בוגרי ש"ש וצעירים נוספים.

למעשה אנחנו יוצרים מרחב בו כל קהילה היא חלק ממעגל קהילות, חברי הקהילה גרים אחד ליד השניה בשכונה כפרית וירוקה בעיר גדולה, של משפחות צעירות אשר מעוניינות להיות מעורבת ופעילות בסביבה.

באים בגלל המשימה. נשארים בגלל האופק!

קבלו עדכונים שוטפים על הזדמנויות התיישבות והפעילות של "בארצנו"