שנת ייסוד: 1949

מיקום בארץ: גליל עליון

שייכות מוניציפלית: מועצה אזורית גליל עליון

סוג ישוב: קיבוץ, כפרי

אופי האוכלוסייה : חילוני

רקע כללי

בגובה 700 מטר מעל פני הים שוכן קיבוץ מלכיה. הקיבוץ הוקם בשנת 1949. מלכיה הוא קיבוץ מתחדש, שוקק תינוקות וילדים, המונה כ-350 חברים ותושבים, ומהווה בית חם לחבריו ולחברים חדשים. מיקומו ההררי מקנה לקיבוץ יתרון חקלאי בגידול מטעי נשירים ואכן כלכלת הקיבוץ מתבססת על גידולי תפוחים, שזיפים, נקטרינות ועוד. לקיבוץ יש גם ענפי בע"ח וענפי יצור נוספים והם מוסך, מסגריה ואורווה.

למה מלכיה?

קיבוץ מלכיה הוא קיבוץ מתחדש המשמר ערכים של ערבות הדדית וקהילתיות יחד עם חופש עיסוק ופרנסה.  בקיבוץ מערכת חינוך איכותי וחיי תרבות מפותחים. הקיבוץ מעוניין לקלוט צעירים ומשפחות שמעוניינים להיות מעורבים, להשפיע ולהוביל בקהילה.

הזדמנות זו מתאימה למשפחות צעירות המעוניינות להיקלט לחברות מלאה כחברי קיבוץ, או להיקלט כחברי אגודה קהילתית. בקיבוץ אפשרות לבניית בית קרקע בשכונה החדשה. השכונה ממוקמת בשוליו הצפון-מזרחיים של הקיבוץ ומשקיפה לחרמון, לגולן ולעמק החולה. בשכונה כ-40 מגרשים בגודל 500-750 מ"ר המיועדים לבנייה עצמית. משפחה שתבחר להתקבל לחברות תוכל לקנות מגרש מבונה בתוך הקיבוץ.

מלכיה נמצאת במרחק של 30 דק' נסיעה ממרכזי תעסוקה כמו כרמיאל, צפת, נהריה ותפן. בישוב מסגרות חינוך לילדים מגיל שנה עד גיל בי"ס, ומערכת חינוך משלים לילדי בי"ס יסודי ותיכון בשעות אחה"צ ובחופשות. בקיבוץ תמצאו שירותים נוספים ובהם אורוות סוסים, מגרש למרוצי סוסים, חניון נופש, בריכת שחייה, מגרש טניס ועוד. מי שיבחרו לבנות ביתם במלכיה יקבלו הטבה מהמדינה של 100% הנחה על מחיר הקרקע ו-13% הנחה במס.

אתר הקיבוץ: http://www.malkiya.co.il

דף הפייסבוק של הקיבוץ: מלכיה- הבית אליו רוצים להגיע

אתר המועצה: http://www.haimbagalil.org.il/

קבלו עדכונים שוטפים על הזדמנויות התיישבות והפעילות של "בארצנו"