התיישבות מודרנית: יוזם מהלך התיישבות החיילים בעוטף עזה קורא לכם להצטרף

כחלק מפעילות שהדרכתי בתוכנית "דרך פרת" של מכינת "עין פרת", מצאתי את עצמי בערב יום שישי אחד, שעה לפני כניסת השבת, בקיבוץ כרם שלום. באותו יום הגעתי ישר מהבסיס, וראיתי סביבי מבנים נטושים רבים ובעיקר חול. כאשר התיישבנו לפעולת "קבלת שבת ישראלית" הכה מוכרת בעולם המכינות, התיישבה לידי תושבת הקיבוץ והסתכלה סביבה בהתרגשות. כאשר שאלתי מדוע היא ענתה לי: "כיף לראות חיים במקום הזה". שם נפל לי האסימון.

אני מאמין שמשימת הדור שלנו היום היא היכולת להסתכל מאה שנה קדימה ולדעת לממש את הפוטנציאל ומהות העם שלנו לשיפור חיינו במדינה. היכולת להסתכל על הנגב והגליל כמרחבים אשר יהוו את ההזדמנות לפיתוח המדינה ובניית חברת מופת תאפשר לדור שלנו להתחבר למשימה ולערכים הציוניים המודרניים, ולממשם. עלינו כדור לקחת את משימת ההתיישבות כמשימה ראשונית לפיתוח עתיד המדינה.

קוראים לי אשר כץ, במקור מגוש עציון ובוגר מכינת "עין פרת". אני חלק מגרעין החיילים בכרם שלום, רעיון שנולד מתוך הרצון להיות שותפים למשימת ההתיישבות החשובה, יחד עם האמונה כי ניתן לרכז את החיים כבר היום סביב רעיון אידאולוגי ולהשפיע באמצעותו רבות. אנחנו עשרים ושמונה חברים בכרם שלום שמתגוררים בקיבוץ, ולצד יוזמות שגרתיות הפקנו פרויקטים מיוחדים, כגון; 'יום התחדשות' – בו שתלנו יחד עם חמש מאות מתנדבים דשא ומאות עצים בכל רחבי הקיבוץ, פעילויות לקהילה ועוד. אני רואים את עיקר המשמעות שלנו בעצם החיים במקום. ההיענות והרצון מטעם בוגרי המכינות הייתה עצומה ומתוך כך הקמנו גרעין חיילים נוסף בעין השלושה. כיום מתקיימים בעוטף עזה ארבעה גרעינים עצמאיים.

הקיבוץ לאחר 'יום ההתחדשות'

היום אני עובד בשותפות עם בוגרי מכינות רבים על מנת להקים גרעיני חיילים עצמאיים בכל הארץ, כאשר הפרויקטים הבאים עתידים לקום בגליל עליון ובערד. יצא לי לראות שרבים מבוגרי המכינות מסיימים את המכינה עם ניצוץ גדול אשר באילוצי המציאות ובהיעדר משימה ספציפית, הוא לאט לאט דועך. אני מאמין שאם נדע לקחת אחריות על עצמנו ולהגדיר את משימת ההתיישבות בחלקים שונים בארץ כמשימה לאומית עליונה – נדע להירתם כאלפי בוגרי מכינות למשימה ולהוות אבן דרך משמעותית בהגשמתה.

זוהי קריאה להזמין אתכם להיות שותפים בהקמה וביצירה של עוד גרעיני חיילים רבים במדינה, תחילה בערד ובצפון ובהמשך לכל מרחב הנגב והגליל, למימוש המשימה ההתיישבותית: אני קורא לכל מי שניצוץ ההתיישבות והציונות בוער בו, ולכל מי שמאמין שביכולתו לרכז את חייו בשנים הקרובות סביב משימה זו, להצטרף אלי בהמשך מימוש חזון ההתיישבות שאבות הציונות ייעדו לנו, ולהקים עוד גרעינים רבים ברחבי הארץ.

לגרעין החיילים פנו לאשר כץ במייל: asherikatz@gmail.com או בטלפון: 052-8830152

לפרויקט קליטת משפחות בכרם שלום לחצו >>

Scroll to Top