קידום שותפויות בפריפריה וחשיפת צעירים למהלך ההתיישבות: כל מה שעשתה "בארצנו" בשנה החולפת

אז איך מסכמים שנה כל כך עמוסה בכל טוב? עם חיוך גדול ועם הרבה מוטיבציה לשנה הקרובה. אם אני מנסה לתמצת את זה, השנה עסקנו ב"בארצנו" בשני צירים מרכזיים.

הציר הראשון היה הקמת התשתית להבאת אלפי צעירים לפריפריה, בוגרי מכינות ונוספים. הובלנו לחשיפה רחבה של פעילות התנועה בקרב צעירים, תוך הזמנה להצטרף למאמץ ההתיישבותי. במטרה לייצר חיבור מיטבי בין צעירים לבין מקומות שזקוקים לחבר'ה שישמשו כמנוע לצמיחה ושינוי בישוב, יצרנו שותפויות עם כ-50 ישובים במגזר הכפרי והעירוני, בפריפריות גיאוגרפיות וחברתיות.

הציר השני היה כרוך בהבנה שכדי שאלפי צעירים יבחרו להשתקע בפריפריה, צריך לחשוף אותם לנושא הרבה קודם. לקחנו חלק ביצירת והפעלת תכניות ומרחבים שמטרתם חיבור הצעירים לחשיבות ההתיישבות בפריפריה – משנת המכינה ועד סוף האקדמיה. תקציר העשייה במספרים: תכנית 'בקו האופק'- חינוך להתיישבות, ב-31 מכינות קד"צ עם כ-2000 מכיניסטים, 4 גרעיני חיילים/משוחררים ובהם כ-120 צעירים (ישנם 3 גרעינים נוספים בהקמה), 15 מוקדי עבודה מועדפת בחקלאות (פורום עמלי) ברחבי הארץ עם כ-500 משתתפים בשנה, 9 קהילות סטודנטים ובהם כ-250 סטודנטים, 9 מלגאי אפ"ק ( מחוללי קהילות משימה, עם כ-300 משתתפים בפעילויות, 10 קהילות משימתיות, עם כ-250 חברים.

מצפים להמשיך בפעילות הענפה גם בשנת תש"פ! הצטרפו אלינו!