,

6-9.11.2019 סמינר אפ"ק בשדרות

בימים רביעי-שישי 6-9.11.19 התקיים סמינר פתיחת שנה של תכנית מלגאי אפ"ק (אקטיביזם, פריפריה, קהילה).
תכנית אפ"ק היא תוכנית שנועדה לחשוף צעירים, בעיקר סטודנטים, לאתגרים ולהזדמנויות ההתיישבות בפריפריה.
את התוכנית מובילה חן קפר מנהלת תוכניות הבוגרים ביחד עם קבוצה מובחרת של מילגאים שעוברים הכשרה מרוכזת וזוכים לליווי לכל אורך השנה ולמעשה הופכים לשגרירים של תנועת בארצנו בכל רחבי הארץ.

היום הראשון הוקדש בעיקר להיכרות, המילגאים שהגיעו לסדנה:
נופר חג'אג', שלומית ענבר דומיניץ, אחיה ועדי ליבנה וניר כפרי למדו להכיר אחד את השני ( חוץ מאחיה ועדי שכבר הגיעו נשואים מהבית 😃) ולמדו להכיר את תנועת בארצנו ואת התאתגרים והמשימות שיעמדו בפניהם בשנה הקרובה.
את היום השני של הסמינר התחלנו עם ההרצאה של יוהאן אטלן מנכ"ל מועצת הנגב שחשף אותנו לאתגרים ולהזדמנויות הרבות שעומדים היום בפני ההתישבות בנגב
במפגש השני נפגשנו עם נעה אשר ברקלי מתנועת ארץעיר ומהקיבוץ העירוני "מגוון" בשדרות , היא סיפרה על החיים בקהילה עירונית על היופי וגם על האתגרים שישי בצורת חיים כזו, וכמובן על האתגרים המיוחדים של שדרות .
שתי ההרצאות המרתקות ומעוררות ההשראה הפכו אותנו לרעבים אז החלטנו שהגיע הזמן לארוחת צהריים יצאנו לאכול ב פסטה וזהו מסעדה שדרותית מעולה שהוקמה על ידי שני בוגרי מכללת ספיר, שאחרי הלימודים החליטו להשתקע בשדרות ולהקים בה את המסעדה שהם תמיד חלמו עליה.
אחרי שאכלנו ושבענו חזרנו לעניינים עם סדנת שיווק מרתקת של מורן ברנס מנכ"ל דרומה – משרד פרסום ודיגיטל . מורן, גם הוא בוגר ספיר שבחר להשתקע בנגב, לימד אותנו את סודות השיווק ונתן לנו כלים נהדרים להצלחה בפעילויות שלנו במהלך השנה הקרובה.
ואחרי כל הלימודים , ישבנו גם על התכלס – בסוף היום השני ישבנו ביחד להכין את תוכניות העבודה לשנה הקרובה.
את היום השלישי והאחרון של הסמינר פתחנו בסיור בקיבוץ העירוני מגוון ולאחר מכן הציגו המילגאים את תוכניות העבודה.
סיימנו 3 ימים עמוסים עם הפעילים של אפ"ק שעכשיו יוצאים מהסמינר לשטח ובחודשים הקרובים יפיקו אירועים, חוגי בית וירימו יוזמות הקשורות בחשיפה לפריפריה, קהילה ויזמות.
בהצלחה רבה.