מיזם חריש בגליל העליון

מיזם חריש – צעירים מובילים לחינוך בגליל העליון

המיזם הראשון מסוגו לצעירים המעוניינים לעסוק בחינוך חברתי
לחיות באזור היפה בארץ- הגליל העליון, לגור עם חבר'ה צעירים מכל הארץ
ולעסוק בתחום הכי חשוב- חינוך, במקום שהכי רוצה אתכם

חיי קבוצה וקהילה | מענק 10,000 ₪

ליווי והכשרה מקצועית  | מסגרת פתוחה ומאפשרת

סליחה על השאלה, אבל...

מה זה אומר בתכלס?

קבוצה של כ-12 חבר'ה צעירות וצעירים אחרי שירות צבאי/לאומי שיעסקו בחינוך חברתי בגליל העליון, במקום שהכי רוצה אתכם למשך שנה.

לאיזה אנשים פונה המיזם?

צעירות וצעירים בגילאי 20-25, בוגרי/ות מכינות ושנות שירות או בעלי/ות ניסיון חינוכי אחר, אוהבי אדם, שמחפשים חיי קהילה, יצירה ועשייה חברתית.

איפה גרים?

בקיבוץ איילת השחר שבגליל העליון. דירות מרווחות עם נוף גלילי. שניים חולקים דירה, חדר פרטי, שירוקלחת, מטבחון וסלון חמוד.

מה המעטפת שמעניקים למשתתף במיזם?

מענק התמדה בסך 10,000 ₪, מלגת קיום , ליווי מקצועי וחברתי, קהילה חמה ותומכת אלו רק מעט מהדברים שאנחנו מעניקים למצטרפים אלינו למיזם.

הבנתי שעבודה בחינוך זה לא 'מועדפת', אז איך יש מענק?

בתום שנת עבודה בחינוך החברתי – אנחנו רוצים להגיד לך תודה.
המעט שאנחנו יכולים להעניק הוא מענק כספי בסך 10,000 ₪ בנוסף לשכר.
אנחנו מבינים שבחינוך טוב, חייבים להשקיע.

איך אני מתנייד למקום העבודה שלי?

כשאנחנו אומרים מעטפת, אנחנו מתכוונים לזה. המיזם מתמקד 'ביישובי דרום העמק'. במסגרת המיזם נדאג לכם לתחבורה לאן שתצטרכו. אם צריך מונית או תחב"צ – זה עלינו.

יש הכשרה או תכני העשרה?

בטח. השתלמות מקצועית פעם בשבוע וסמינרים בסוף שבוע- אחת לחודשיים.
זה המקום שלכם ללמוד ולהתמקצע אבל גם להרחיב אופקים. לפגוש אנשים מעניינים, ליצור תוכן ולשתף בפורום הקבוצתי. יועברו סדנאות להקניית כלים בתחום ההדרכה, תכנים בנושאי ציונות, חלוציות, הגשמה, ובמגוון נושאים נוספים להעשרה

יש גם ליווי מקצועי אישי?

כן. לכל משתתף במיזם, רכז חינוך יישובי שילווה אותו בעבודתו ביישוב בו ידריך. רכז החינוך יחבר אתכם למה שהיה לפניכם, לקהילה המקומית ויהיה אתכם בקשר תמידי.

ההכשרה מוכרת על ידי מוסדות אקדמיים?

כן כן, ממש כך. ההכשרה שלכם תוכר במכללת אורנים כקורס המקנה נקודות זכות! אנו פועלים לכך שמוסדות נוספים יכירו בהכשרה שלנו כך שהדרך שלכם בהמשך תוכל להיות קלה יותר.

 מהו חינוך חברתי/בלתי פורמאלי??

העבודה בחינוך חברתי-בלתי פורמלי היא עבודה יומיומית עם נוער או ילדים בשעות שלאחר בתי הספר, חופשים ולפעמים גם סופי שבוע. תעסקו בפעילות בדגש חברתי-ערכי לילדים ונערים בגילאי א-יב'. מסגרת החינוך הבלתי פורמלי מאפשרת למדריך ליצור קשרים עמוקים עם הילדים אותם הוא מדריך, להיקשר וללמוד מהקהילה המקומית, וגם להשפיע בתוכה.

במה עובדים בפועל?

עובדים במערכות החינוך בקיבוצים ובישובים השונים בדרום עמק החולה במועצה האיזורית הגליל העליון.
צרו איתנו קשר ונציג לכם את כל האופציות האפשריות.

למה הכוונה בחיי קבוצה וקהילה?

חבר'ה צעירים בדיוק כמוך, שתוכל/י לקחת מהם חלב כשנגמר, לשבת לבירה או סתם לדבר אל תוך הלילה. שיוצאים ביחד לטיול, לסמינר, לומדים ביחד ותומכים זו בזה.
המיזם מעניק לקבוצה- ליווי קבוצתי וחלל משותף להתכנסות וערבי הווי.

 

יש חיי צעירים? מה אפשר לעשות באיזור?

באיילת השחר תוכלו למצוא חיי קהילה קיבוצית מתחדשת, חגים, אירועי תרבות, ובריכה לצד ארועים מועצתיים. הירדן, רמת הגולן, מעיינות, נחלים ואפילו הכנרת 20 דק' נסיעה. ולא הזכרנו שמכללת תל חי במרחק נגיעה- פאבים, הופעות וחיים סטודנטיאלים.

איך אני יכול/ה להיות מעורב/ת חברתית?

המיזם הוא הזדמנות להוביל משהו בתחומי הקהילה. משהו שאתם טובים בו, משהו שחשוב לקדם, חלום שרוצים להגשים. אתם תבואו עם רעיון ואנחנו ניתן את הכלים.

 

מי אתם? מי עומד מאחורי המיזם?

תנועת 'בארצנו'-תנועת ההתישבות של בוגרי המכינות הקד"צ, מועצה אזורית הגליל העליון, קיבוצי האזור, התנועה הקיבוצית ומכינת הגליל העליון.

אנחנו עסוקים בשיתופי פעולה רחבים- ולא סתם, באנו לבנות מיזם פורץ דרך וגדרות.
המיזם קם לראשונה בכפר עזה, מ.א שער הנגב, הודות למאמצים משותפים של המועצה וקבוצת המייסדים.
קבוצת המייסדים של המיזם, 'קבוצת שחר'- שאת חבריה ניתן לראות למעלה בתמונה היא קבוצה של חבר'ה צעירים מכל הארץ, לתקופה של כשנה לקיבוץ כפר עזה, חיו יחד ועסקו בחינוך וחקלאות.
מתוך הניסיון הזה הובן הצורך בכוח אדם איכותי בחינוך ושצעירים יכולים לענות על הצורך הזה. כך נולד הרעיון להקים את 'מיזם חריש – צעירים מובילים לחינוך'.
ניתן לצפות בקבוצת המייסדים בכתבה בחדשות 12.

למה דוקא בגליל העליון?

אופייה של המועצה האזורית הגליל העליון מושפע משני מאפיינים חשובים: ריחוק מהמרכז הכלכלי והפוליטי של מדינת ישראל וקירבה לגבול הבין-לאומי.

לאור קירבתו של האזור לגבולותיה הצפוניים של המדינה, נקשרו הקיבוצים לאירועים בעלי אופי היסטורי ובטחוני. ישוביה של המועצה הם ישובים בעלי אופי כפרי, רוב הפרנסה באה מחקלאות, תעשייה ותיירות. לחיים באזור יתרונות רבים הנובעים מהקרבה לטבע ומהאינטימיות של מסגרות קהילתיות קטנות וחמות. יישובי דרום עמק החולה, קוראים לכם להצטרף לצוותי ההדרכה שפועלים בתוכם, ולהצטרף לקהילותיהם.

 

ההרשמה לשנה"ל תשפ"א נסגרה - נתראה בשנה הבאה